0531 556 38 31 info@mecidiyekoyhacamat.com Randevu Al: 09:00 - 22:00

İletişim bilgileri

Hacamat Kupa Terapisi

Hacamat Nedir?

Hacamat; vücuttaki kirli kanın belirli yerlere kupa yardımı ile toplanıp, ufak kesiler ile çekilmesi işlemindir ve ‘’Islak Kupa Tedavisi’’ olarak da adlandırılır.

Vücudumuzda kanın içinde bulunan zararlı atıklar yani toksinler, enerjimizi, bağışıklık sistemimizi  ve sağlığımızı olumsuz yönde etkilemekte dolayısıyla da hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Hacamat yöntemi ile bu toksinlerin ve ölü kan hücrelerinin kandan atılması hücrelerin yenilenmesini sağladığı gibi, hasta olmadan önce uygulandığında birçok hastalıktan koruma özelliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Sinüzite İyi Gelir

Özellikle soğuk kış mevsiminde sinüzit problemlerinden şikâyet ediyor ve doğal bir tedavi yöntemi arıyorsanız, uzman ellerde yapılabilecek olan hacamat uygulaması sizin için ideal bir tedavi seçeneği olabilir.

Yorgunluğu Giderir

Gün içerisinde çok fazla uyku uyuyor ve bu nedenle enerjinizin düştüğünü hissediyorsanız yorgunluğunuzu gidermek amacıyla işinin ehli kişilere hacamat uygulaması yaptırabilirsiniz.

Cinsel Zayıflığı Giderir

Özel hayatınız her geçen gün daha da kötüye gidiyorsa ve kendinizi cinsel olarak yetersiz hissediyorsanız hem kendinizi hem de partnerinizi çok daha fazla mutlu edebilmek adına hacamat uygulaması yaptırabilirsiniz.

Kadın Hastalıklarında Etkilidir

Yumurtalıklarınız ya da rahim ağzı ile ilgili çeşitli sıkıntılarınız varsa hacamat uygulamasının kadın hastalıkları üzerindeki olumlu etkisinden yararlanabilirsiniz.

Baş Ağrılarını Giderir

Baş ağrısı problemleri ile hayatınızın zindan olduğu durumlarda sorunun kaynağının vücudunuzda dolaşan pis kan olması muhtemeldir. Buna tamamen doğal ve etkili bir çözüm arayışındaysanız hacamatı deneyebilirsiniz.

Yüksek Tansiyona İyi Gelir

Dengesiz ve çoğu zaman yüksek tansiyondan şikayetçi olduğunuz durumlarda bu soruna neden olan pis kanı vücudunuzdan çıkarabilmek adına hacamat uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Hacamatın Dindeki Yeri Nedir?

Hz. Muhammed “Her kim ayın on yedi on dokuz ve yirmi birinci günlerinde kan aldırırsa kan hücumundan dolayı meydana gelen birçok hastalıklardan şifa bulur.” buyurmuştur. E. Davud Tıp H. 3861; Tirmizi Tıp H. 2051

Ebu Kesbe el-Enmari anlatıyor: “Resulullah başından ve iki omuzu arasından hacamat oldu ve: “Kim bu kandan akıtırsa, herhangi bir hastalık için, bir başka ilaçla tedavi olmasa da zarar görmez!” buyururdu.”

Ebu Davud, Tibb 4, (3859); Ibnu Mace, Tibb 21, (3484). Hz. Muhammed’in bizzat kendisi Ebû Taybe adında bir hacamatcıya hacamat yaptırmış ve başından kan aldırıp ücretini ödemiş ve şöyle buyurmuştur: “Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)”(Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3)

Mirac gecesinde yanından geçtiği bir melek grubunun Hz. Muhammed’e: “ümmetine hacamatı emret!” diye söylediğini Abdullah b. Abbâs rivayet etmektedir (Ali Nâsıf, et-Tâc, III, 203).

İbn-i Sina, El-Kanun Fi’t adlı kitabında Hacamat yapılan bölgeleri şu şekilde sıralamıştır.

Boynun arkası: Bu bölgenden kan aldırmanın faydası, göz ve alnın ağrılarıyla göz intihaplarında, çeşitli boğaz hastalıklarında ve ağız kokuları için faydalıdır.

Alın: Birçok kimseye göre bu yer idrak ve hafızanın bozulma tehlikesinde ve yüksek tansiyonda önemli bir noktadır.

Omuz başları arası: Bu bölgelerden hacamat yapmanın yararı, boyun ve omuzdaki ağrıları gidermesidir.

Boyun tarafı: Buyun tarafından hacamat yapmanın yararı, sefalık venden kan alma gibidir. Baş titremelerinde, yüz, dişler, kulak, burun ve boğazın çeşitli hastalıklarında yararlıdır.

Omuz başları: Kan tükürmenin ve kanamalı bronşitin tedavisinde faydalıdır.

Baldırların üzeri: Kanı temizler ve menstrasyonu artırır. Soğuk ve şişman, kanları yoğun olan kadınlarda bacaklar üzerinden hacamat yapmak, safen ven’den kan almaktan daha yararlıdır.

Başım tepesi: Buradan yapılan hacamat zihinsel rahatsızlıklara ve baş dönmesine iyi gelir bazılarına göre bu hacamat bunamayı geciktirir.

Çene altı: yüz, Dişler ve gırtlak hastalıkların da faydalıdır. Başı, alt ve üst çeneleri temizler.

Kalçalar: Kalça apselerinde, gutta, basur memelerinde, fil hastalığında mesane gazlarında ve sırt kaşıntılarında faydalıdır.

Dizler: Siyatik ve gutta faydalıdır.

WhatsApp Sohpet
WhatsApp Destek
Hoşgeldiniz!
Nasıl Yardımcı Olbiliriz?